Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Положення про транспортний   податок на території Василівської сільської ради

Дата: 14.04.2021 12:08
Кількість переглядів: 340

 

УКРАЇНА

ВАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Болградського району Одеської області

СОРОК  П'ЯТА  СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

_____________________________________________________________________________                                  

Про затвердження Положення про транспортний   податок на території Василівської сільської ради

Керуючись Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України податкової реформи», ст.267 Податкового кодексу України, ст.26 Закону України від 21.05.97 р. №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» та у зв'язку зі змінами, внесеними до Податкового законодавства Законом України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2021 р.» № 1791 - VIII від 20.12.2016 р., Василівська сільська рада

 

      

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про транспортний податок на 2021 рік (додається)

2. Дане рішення вступає в силу з 01.01.2021 року

3. Дане рішення оприлюднити шляхом розміщення на інформаційній дошці сільської ради та довести до відома державної податкової інспекції в Болградському відділенні Ізмаїльської ОДПІ  ГУ  ДФС в Одеській області.

4. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства в частині стягнення транспортного податку здійснюється Болградським відділенням Ізмаїльської ОДПІ  ГУ  ДФС в Одеській області.

5. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету розвитку підприємництва та регуляторної політики.

Василівський  сільський  голова:                                                    П.Д.Бойчев

 

с. Василівка

514 – VІІ

25.06.2020 р.

 

 

                                                                                                                                                           Додаток до рішення сесії

                                                                                                                                                                              514 – VІІ від 25.06.2020  р.

Положення про транспортний податок.

                                                                  Розділ I

 

                                                         Загальний стан речей

1.1. Положення про транспортний податок розроблено на підставі ст.267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. за № 2755-VI та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України податкової реформи» від № 1791 - VIII від 20.12 .2016 р.

1.2. Це положення є обов'язковим до виконання для юридичних, фізичних осіб, в тому числі нерезидентів, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством легкові автомобілі.

 

Розділ I

  Механізм справляння податку

2.1.Платники податку

2.1.Плательщікамі транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні автомобілі.

2.2. Об'ект оподаткування

2.2.1.О б'ектом оподаткування транспортним податком є ??легкові автомобілі, з року випуску яких пройшло не більше п'яти років (включно) і середня ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки перемикання передач, пробігу легкового автомобіля

 

2.3.База оподаткування

2.3.1.Колічество легкових автомобілів,  які використовувалися не більше 5 років (включно).

2.4.Ставка податку

2.4.1 Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік за кожен легковий автомобіль, який є об'єктом оподаткування.                                              

 

Розділ  III

Порядок обчислення і строки сплати податку

 

3.1. Податковий період

3.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

3.2.Порядок обчислення суми податку.

3.2.1 Платники податків - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками щоквартально.

 На об'єкти оподаткування, придбані протягом року, подається декларація юридичною особою-платником податків в місячний термін з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

3.2.2.Для фізичних осіб, суму податку з об'єкта / об'єктів оподаткування, які їм належать і зареєстровані в Україні, розраховує контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку на підставі відомостей, отриманих від органів внутрішніх справ.

Податок з об'єктів оподаткування, придбані протягом року, сплачується фізичною особою - платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

3.2.3.Налоговое / неподаткове повідомлення-рішення про сплату суми / сум податку, обчисленого відповідно 3.2.2 пункту 3.2 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового (звітного) періоду (року).

3.3 Порядок обчислення податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування.

3.3.1 У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом року, податок обчислюється попереднім власником за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, новим собственніком - починаючи з місяця, в якому він отримав право власності на цей об'єкт.

3.3.2 Державна податкова інспекція у Болградському районі надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

3.4.Порядок сплати податку.

3.4.1.Налог сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до бюджету Василівської сільської ради згідно з чинним законодавством.

3.5.Срокі сплати податку.

3.5.1Налоговое зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.                                                                   

 

Розділ IV

Відповідальність і контроль

4.1. Налогоплательщікі несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених податковим законодавством і іншими законодавчими документами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, відповідно до Податкового кодексу України та інших законів України.

4.2. За неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної служби, недостовірність наданої інформації платники податків несуть відповідальність відповідно до норм  Податкового кодексу України.

4.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства в частині справляння транспортного податку здійснюється органами державної податкової служби Болградського району.

Василівський сільський голова                                                                    П.Д. Бойчев


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь