Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА  Надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення Василівської сільської ради на 2021-2023 роки

ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА 

Надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення Василівської сільської ради на 2021-2023 роки

 

ПАСПОРТ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ

 1. Назва: цільова програма надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення Василівської сільської ради на 2021-2023 роки
 2. Підстава для розробки програми: пункт 22 частини 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
 3. Замовник програми: виконком Василівської сільської ради.
 4. Виконавці програми: виконком Василівської сільської ради.
 5. Мета програми:
 1. Вдосконалення та посилення рівня соціального захисту населення громади, підвищення кількості та якості соціальних послуг.
 2. Надання грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах або потрапили в критичну ситуацію внаслідок несприятливих факторів, а також ті, які потребують фінансової допомоги на придбання медикаментів та лікування.
 3. На поховання.
 4. На компенсацію фізичним особам, які здійснюють догляд на непрофесійній основі.
 1. Термін дії цільової програми: 2021-2023 роки.
 2. Обсяг фінансування програми: 1 935 000 грн.
 3. Очікуваний результат: реалізація заходів цільової програми сприятиме у вирішенні життєво - важливих проблем незахищеним верствам населення громади, поліпшення їх соціальної захищеності, задоволення їх потреб.
 4. Контроль за виконанням програми: покласти на постійні комісії сільської ради.

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

Конституцією  України  гарантовано  соціальний  захист  та  гідний  рівень життя кожному громадянину України. Соціальний захист незахищених верств населення передбачає ряд заходів, направлених на зниження рівня бідності та покращення  життя,  матеріальних  умов  малозабезпечених  сімей,  одиноких громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці, інших сімей, що опинилися в скрутному матеріальному становищі.

Враховуючи  фінансово-економічну  ситуацію  в  країні  виникає необхідність  посилення  соціальної  підтримки  окремих  категорій  громадян.

Тому  одним  з  першочергових  завдань  органів місцевого самоврядування  є  розвиток  системи  соціального  захисту  та  соціального обслуговування громадян, які гостро потребують надання допомоги.

У Василівський сільській громаді мешкає значна кількість  громадян,  що  потребують соціального  захисту  та  підтримки  зі  сторони  органу місцевого самоврядування.

Станом на грудень 2020 року на  території Василівської сільської ради проживає 11701 осіб. З них пенсіонерів 1144 , дітей шкільного віку 1042.

Також у громады проживають    малозабезпечені та  багатодітні сім’ї 240.

 

 

 

2. Мета та основні завдання цільової програми

1. Сприяння забезпеченню потреб жителів громади в соціальних послугах.

2. Надання грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах або потрапили в критичну ситуацію внаслідок несприятливих факторів, а також ті, які потребують фінансової допомоги на придбання медикаментів та лікування.

 

3. Категорії осіб, які потребують соціального захисту

Категорії осіб, які потребують соціального захисту:

1) особи, які опинились в складних життєвих обставинах не зі своєї вини та потребують соціальної підтримки з боку держави;

2) особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи;

3) інваліди І - ІІ групи з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонери;

4) учасники бойових дій та особи, які приймали участь в збройних конфліктах;

5) багатодітні сім’ї, діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, одинокі та малозабезпечені матері, які потребують матеріальної допомоги на лікування тяжких захворювань (за медичними висновками) та на реабілітаційний період після тяжких захворювань або тяжких хірургічних втручань;

6) допомога на поховання працездатних осіб, зареєстрованих на території Василівської  сільської ради, які на момент смерті не були працевлаштовані та не мали  трудового стажу, необхідного для призначення одноразової допомоги на поховання;

7) Придбання продуктів харчування  для логістичного центру – створення запасів для населення;

 

 

 

4. Фінансове та ресурсне забезпечення цільової програми

Фінансування заходів цільової програми здійснюється відповідно до законодавства за рахунок коштів сільського бюджету Василівської  сільської ради на відповідні цілі та відповідно до Порядку надання одноразової грошової допомоги за зверненням громадян (додаток 1).  

Розмір  одноразової  грошової  допомоги  визначається постійно діючою комісією у  кожному  конкретному випадку, в залежності  від  обставин того, кому надається допомога, з урахуванням доходів громадян, що звернулися, їх матеріально-побутових умов проживання.

№з/п

Найменування заходу

Відповідальні виконавці

Термін виконання

Обсяг фінансування

2021

2022

2023

1.

Надання цільової адресної допомоги на лікування онкохворих, побутові потреби внаслідок стихійного лиха, нещасного випадку або інших не сприятливих факторів, проведення заходів до Дня літньої людини, Міжнародного Дня інвалідів.

Виконком Василівської сільської ради

200 000

115 000

90 000

405 000

2.

На поховання

75 000

20 000

20 000

115 000

3.

На компенсацію фізичним особам, які здійснюють догляд на непрофесійній основі

0

300 000

300 000

600 000

4.

Придбання продуктів харчування  для логістичного центру – створення запасів для населення;

 

0

715 000

100 000

815000

Усього

 

275 000

1 150 000

510 000

1 935 000

 

 1. Очікуваний результат

Вдосконалення системи соціальної підтримки жителів громади, покращення якості і оперативності в наданні соціальних послуг.

Вирішення питань організаційно – правового та інформаційного забезпечення, матеріально – технічного, соціально – побутового, культурного обслуговування жителів громади. Зняття соціальної  напруги.

 

Порядок надання одноразової грошової допомоги за зверненнями громадян

 1. Загальні положення.

1.1. Одноразова грошова допомога для найбільш вразливих груп малозабезпечених верств населення та інших категорій населення, що потребують соціального захисту надається в межах бюджетних призначень визначених на відповідний рік по цільовій програмі «Надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення Василівської сільської ради на 2021-2023 роки»

1.2. Розмір  одноразової грошової  допомоги  визначається постійно діючою комісією, у  кожному  конкретному випадку, в залежності  від  обставин того, кому надається допомога, з урахуванням доходів громадян, що звернулися, та їх матеріально - побутових умов проживання.

1.3. Підставою для розгляду питання щодо надання одноразової грошової допомоги є заява громадянина про надання йому (його сім’ї) грошової допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем.

1.4. Одноразова грошова допомога надається особам які зареєстровані та фактично проживають на території Василівської сільської ради не частіше одного разу на рік. У виняткових випадках, якщо в сім’ї заявника виникли надзвичайні обставини, допомога може бути надана двічі на рік.

1.5. Для надання матеріальної допомоги заявником надаються наступні документи:

1) особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові особи, яка потребує матеріальної допомоги, його адреса та обґрунтовані мотиви звернення;

2) копія паспорту заявника;

3) копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;

4) довідка про склад сім’ї;

5) довідка про доходи заявника та осіб які постійно проживають разом із заявником та ведуть спільне господарство;

6) банківські реквізити особистого карткового рахунку заявника або на іншого члена сім’ї (в разі тяжкого перебігу захворювання), на який будуть перераховані кошти;

7) копія (копії) свідоцтва про народження дитини (дітей), за потреби;

8) копії пенсійного посвідчення (довідка МСЕК), що підтверджує інвалідність, за потреби;

9) довідки з лікарні, виписка з історії хвороби, якщо допомога надається на лікування;

10) копія посвідчення учасника бойових дій, за потреби;

11) довідка про проходження строкової служби, за потреби.

 

 1. Порядок розгляду заяв.

2.1. Заяви громадян щодо надання одноразової грошової допомоги та відповідні підтверджуючі документи подаються до сільської ради в установленому порядку, в послідуючому на розгляд постійно діючої комісії для прийняття остаточного рішення.

2.2. На підставі поданих документів приймається  комісійне рішення, що є підставою для виплати грошової допомоги громадянам сільської ради, що потребують соціального захисту.

 

 1. Порядок виплати.

3.1. Секретар сільської ради інформує заявника про прийняте рішення.

3.2. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування на картку заявника або іншого члена сім’ї (в разі неможливості подання документів особисто хворим або потерпілим) у відповідній установі банку суми допомоги.

 

Секретар сільської ради                                  Ганна ІВАНОВА

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь