Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про встановлення на території Василівської сільської ради ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців

 

                                                                                                                           ПРОЄКТ 

ВАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________  СЕСІЯ

ВОСЬМОГО  СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

________2021 року                                      с. Василівка                                                   № ___

 

Про встановлення ставок єдиного податку для  фізичних осіб - підприємців на території Василівської сільської ради на 2022 рік

 

З метою забезпечення збалансованості бюджетних надходжень  до бюджету, відповідно до статей 12, 291-293 Податкового кодексу України із внесеними змінами та керуючись статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

1. Встановити з 01.01.2022 р. на території Василівської сільської ради ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, що діють на території Василівської сільської ради та за ії межами:

 

1.1 Для першої групи платників єдиного податку - у розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в главі 1 розділу ХІV Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями;

1.2 Для другої групи платників єдиного податку - у розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на всі види діяльності, які дозволені для даної групи платників єдиного податку з усіма обмеженнями та особливостями, викладеними в главі 1 розділу ХІV Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями;

     

2. Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, у зв'язку з чим розмір ставки єдиного податку буде змінюватися відповідно до змін розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня податкового звітного року.

 

3. Затвердити елементи визначення єдиного податку, згідно з додатком 1.

4. Це рішення набуває чинності з 1 січня 2022 року.

 

5. Оприлюднити дане рішення шляхом розміщення на офіційному сайті сільської ради не пізніш, як у десятиденний строк після прийняття рішення.

 

6. Копію рішення направити в Центр обслуговування платників Болградської ДПІ ГУ ДПС в Одеській області.

 

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (Кіосєв В.Д.)

 

Сільський голова                                                                          Петро БОЙЧЕВ

                                                                                          Додаток 1

до рішення  сільської ради

від  ___________ 2021 року №____

 

 

Елементи визначення єдиного податку

 

І. Загальні положення.

Єдиний податок на території  Василівської сільської ради  встановлено  відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) та рішень сесій сільської ради.

Порядок переходу суб’єктів підприємницької діяльності на застосування спрощеної системи  оподаткування регулюється  Податковим кодексом України.

ІІ. Платники податку.

Платниками податку є суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Платники податку поділяються на  групи  у відповідності до ст. 291 Податкового кодексу України.

ІІІ. Об’єкт оподаткування.

  Об’єктом оподаткування є дохід платника єдиного податку, порядок визначення якого  наведено в  ст. 292 Податкового кодексу України.

IV. База оподаткування.

Для фізичних осіб І та ІІ груп  база оподаткування носить фіксований характер і не залежить від суми одержаної виручки. Для інших платників єдиного податку (фізичних та юридичних осіб) груп  базою оподаткування є дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України.

V. Ставки податку.

Ставки податку для фізичних  осіб І групи  встановлюються  сільською радою у відсотках до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,  ІІ групи – у відсотках до  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у межах, визначених  ст. 293  Податкового кодексу України.

Для інших груп платників єдиного податку (фізичних та юридичних осіб) розміри ставок визначаються у відсотках до доходу згідно із ст. 293 Податкового кодексу України.

Порядок застосування ставок єдиного податку у разі перевищення визначеного законодавством обсягу доходу регулюється ст. 293 Податкового кодексу України.

VІ. Порядок обчислення.

Платники єдиного податку – фізичні особи І-ІІ груп сплачують податок за фіксованими ставками, незалежно від обсягу доходу .

Інші платники єдиного податку обчислюють суму податку у відсотках від доходу, порядок визначення якого регулюється ст. 292 Податкового кодексу України.

VІІ. Строк та порядок сплати.

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначено в ст. 295 Податкового кодексу України. Податковий (звітний) період для платників єдиного податку визначено ст. 294 Податкового кодексу України.

VІІІ. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.

Платники єдиного податку здійснюють подання звітності про  сплату єдиного податку  в порядку та строки, визначені ст. 296 Податкового кодексу України.

ІХ. Особливості податкового навантаження.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати податків і зборів, перелік яких наведено  в ст. 297 Податкового кодексу України.

Х. Відповідальність.

Платники  єдиного податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність  подання податкових декларацій у відповідності з Податковим кодексом України.

Контроль за справлянням податку, повнотою та своєчасністю його сплати покладено на податкові органи.

 

Секретар ради                                                                                         Ганна ІВАНОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь