Василівська громада
Одеська область, Болградський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 28 липня 2021 р. № 775 Київ Про внесення змін до Порядку забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження

Дата: 12.08.2021 09:16
Кількість переглядів: 50


ЗМІНИ,

що вносяться до Порядку забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження

1. Підпункт 2 пункту 5 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:

“вчиненням сексуального насильства стосовно дитини;”.

У зв’язку з цим абзаци третій - одинадцятий вважати відповідно абзацами четвертим - дванадцятим.

2. Абзац восьмий пункту 6 викласти в такій редакції:

“відмітка про наявність факту жорстокого поводження з дитиною, зокрема про вчинення стосовно дитини та/або дитиною домашнього насильства (з конкретизацією його форми: фізичне, сексуальне, психологічне або економічне), про вчинення стосовно дитини сексуального насильства;”.

3. Абзац шостий пункту 8 після слів “яка постраждала від домашнього” доповнити словами “або сексуального”.

4. У пункті 9:

1) у першому реченні абзацу першого слово “невідкладно” замінити словами “протягом однієї доби”;

2) доповнити пункт після абзацу першого новим абзацом такого змісту:

“Виявлення ознак сексуального насильства стосовно дитини, проведення опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства або стала його свідком (очевидцем), із застосуванням дружньої до дитини методики проводиться в порядку, затвердженому наказом Мінсоцполітики, МОН, МОЗ та МВС.”.

У зв’язку з цим абзаци другий - одинадцятий вважати відповідно абзацами третім - дванадцятим;

3) абзац третій викласти в такій редакції:

“У разі виявлення (підтвердження) під час проведення оцінки рівня безпеки дитини фактів загрози її життю чи здоров’ю вона може бути негайно направлена до закладу охорони здоров’я для проведення та документування результатів медичного обстеження дитини у порядку, затвердженому МОЗ, проведення судово-медичної експертизи (в разі потреби), надання необхідної медичної допомоги, в тому числі лікування в стаціонарних умовах, або тимчасово влаштована відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561), зокрема в сім’ю родичів, знайомих, сім’ю патронатного вихователя.”.

5. У першому реченні пункту 13 слова “а також надає такій дитині та її сім’ї відповідні послуги” замінити словами “і з урахуванням результатів такого оцінювання приймає рішення про надання соціальних послуг відповідно до законодавства”.

6. Абзац третій підпункту 1 пункту 15 після слів “про факти” доповнити словами “вчинення сексуального насильства стосовно дитини,”.

7. Доповнити Порядок пунктом 28 такого змісту:

“28. Працівники закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури і спорту, оздоровлення та відпочинку, які контактують з дітьми, повинні бути ознайомлені з інформацією про захист дітей від усіх форм насильства, у тому числі домашнього насильства, експлуатації, найгірших форм дитячої праці, інших проявів жорстокого поводження з дітьми.

Адміністрація підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та господарювання, у штаті яких є працівники, які у своїй роботі контактують з дітьми, організовує початкове та періодичне інформування таких працівників про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження відповідно до плану проведення такого інформування. Початкове інформування обов’язково проводиться під час прийняття на роботу, періодичне - не рідше ніж один раз на рік. Періодичне інформування може проводитись у вигляді індивідуальних і групових занять за очною формою (лекції, семінари, бесіди) та дистанційно (вебінари, онлайн-навчання тощо), у тому числі з використанням технічних засобів навчання. Інформація щодо проведеного початкового та періодичного інформування працівника про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження фіксується в його особовій справі.

План інформування про захист дітей від усіх форм насильства, у якому визначаються теми, періодичність, форми інформування та відповідальні за його проведення особи, затверджується керівником закладу, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, у штаті якого є працівники, які у своїй роботі контактують з дітьми, та переглядається (коригується) у разі потреби.

Інформуванням про захист дітей від усіх форм насильства передбачається надання інформації про види і форми жорстокого поводження з дітьми, насильства стосовно дітей і за участю дітей, ознаки (індикатори) різних форм насильства та жорстокого поводження, порядок взаємодії суб’єктів з метою реагування на такі випадки та організації надання дитині необхідної допомоги, дії та заходи щодо надання дитині екстреної допомоги у зв’язку із загрозою внаслідок насильства її життю та здоров’ю тощо.”.

8. У тексті Порядку:

слова “районна у місті (у разі утворення) рада” в усіх відмінках і формах числа замінити словами “районна у місті (у разі утворення)” у відповідному відмінку і числі;

слова “об’єднана територіальна громада” в усіх відмінках і формах числа виключити.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь