Національний конкурс "БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА"
В форматі «Благодійна Україна» проводиться з 2012 року Асоціацією благодійників України.
Мета конкурсу: розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.
Завдання Конкурсу:
• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
• відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності
Для участі у конкурсі необхідно подати конкурсну заявку відповідної форми. Форму заявки можна скачати за посиланням. До заявки доцільно додати заскановані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи). Автори конкурсних заявок несуть відповідальність за достовірність наданої ними інформації.
У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа. Кількість поданих заявок від однієї організації/фахівця є необмеженою.
Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.
Цьогоріч переможців визначатимуть в 16-тьох основних, 3-ох індивідуальних та 4-ох спеціальних номінаціях (у заявці обов’язково вказати номінацію/ї, у яких заявка братиме участь):
Основні колективні номінації:
1) Благодійність великого бізнесу.
2) Благодійність середнього та малого бізнесу.
3) Корпоративна благодійність.
4) Колективне волонтерство.
5) Всеукраїнська благодійність.
6) Регіональна благодійність.
7) Місцева благодійність.
8) Благодійність в охороні здоров’я.
9) Благодійність в освіті та науці.
10) Благодійність у культурі та мистецтві.
11)Благодійність у соціальній сфері.
12) Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
13) Благодійність у захисті України.
14) Благодійність неурядового сектору.
15) «Добро починається з тебе» (дитяча благодійність).
16) «Молодіжні благодійні ініціативи».
17) Благодійна акція року.
18) «Платформа добра».
19) Інноваційність в благодійності.
Індивідуальні номінації:
1) Благодійник року.
2) Волонтер року.
3) Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка).
Спеціальні номінації:
1) Медіа і благодійність.
2) Допомога з-закордону.
3) Народний благодійник (відзнака з онлайн голосуванням).
Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною Національною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться навесні 2022 року у Києві.
Детальніше про конкурс читайте у «Положенні про Національний конкурс «Благодійна Україна». Участь в Конкурсі автоматично означає ознайомлення та повну згоду учасників з цим Положенням. Склад керівних органів конкурсу будуть висвітлені на сайті конкурсу у жовтні місяці.
Положення про Національний конкурс «Благодійна Україна»
Основні етапи Конкурсу «Благодійна Україна-2021»:
Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення регіональних етапів конкурсу (до 31 грудня 2021 року);
Другий – прийом проектних ініціатив (з 29 вересня 2021 року - до 7 березня 2022 року);
Третій – оцінювання проектних ініціатив Національною Експертною радою (до середини квітня 2022 року);
Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (середина-кінець квітня 2022 року);
П'ятий – нагородження переможців (кінець квітня-травень 2022 року).
Відзнакою переможця в окремій номінації конкурсу є «Ангел добра» – унікальна керамічна статуетка ангела, декорована багатим національним орнаментом і оздоблена бурштином. Авторський бурштиновий «Ангел добра» – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.
Оголошення результатів Національного конкурсу «Благодійна Україна» відбувається на підсумковій прес-конференції, а оголошення переможців - під час урочистої церемонії, яка щорічно відбувається в Києві навесні наступного року за звітним. Переможці нагороджуються спеціальними відзнаками «Ангел добра», дипломами та призами, встановленими Оргкомітетом і партнерами конкурсу.
Керівні органи Національного конкурсу "Благодійна Україна -2021":
Організаційний комітет – постійно діючий робочий орган конкурсу, який забезпечує його проведення, пов’язаних з ним заходів та діяльність керівних органів конкурсу. Голова Оргкомітету – Олександр Максимчук, Президент Асоціації благодійників України.
Наглядова рада – презентує конкурс, приймає стратегічні рішення з проведення конкурсу, здійснює консультування та нагляд за роботою Організаційного комітету і Національної експертної ради. Голова Наглядової ради – Анжеліка Рудницька, співачка, мисткиня, журналіст, волонтер, громадський діяч.
Національна експертна рада – визначає переможців та лауреатів на загальнодержавному та регіональному рівнях конкурсу. Голова Національної екпертної ради - Марина Криса, президент Благодійного фонду «Приятелі дітей»
Медіа-рада – сприяє популяризації теми благодійності в Україні в засобах масової інформації. Голова Медіа-ради – Лариса Мудрак, медіа-експерт і волонтер.
Ділова рада – популяризує конкурс та благодійність у діловому середовищі. Голова Ділової ради - Володимир Демчак, президент «Української торгово-промислова конфедерації»