АПАРАТНА НАРАДА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
Під керівництвом голови Болградської районної державної адміністрації Геннадія Бамбури, 22 лютого 2022 року, відбулася щотижнева апаратна нарада за участю заступників голови адміністрації та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.
Про стан роботи зі зверненнями громадян у виконкомі Городненської сільської ради протягом 2021 року доповів Городненський сільський голова Микола Богоєв. Він зазначив, що всього прийнято за 12 місяців 2021 року 269 звернень.
Аналіз звернень, заяв і клопотань, поданих на особистому прийомі показує, що громадяни звертаються в основному з вирішення питань, які розглядалися на особистих прийомах громадян і стосувалися побутового обслуговування, індивідуального землекористування і присадибних господарств, питання збуту сільгосппродукції, виробленої або вирощеної населенням, передачі в оренду земельних ділянок, виготовлення державних актів, роботи пасажирського транспорту, пошти, порушення санітарних та екологічних норм, водопостачання та енергопостачання населеного пункту.
За 12 місяців 2021 року надійшло 187 письмових звернень від жителів сіл громади. Більшість з них пов'язано з оформленням будинків у власність, про вилучення або виділення земельних ділянок, про анулювання особового рахунку.
Видано за 12 місяці 2021 року 2025 довідок, більшість з них для Центру зайнятості, Пенсійного фонду, нотаріальної контори, суду, на реалізацію сільгосппродуктів і живності, для оформлення субсидій, державної допомоги соціальним верствам населення та інші.
Геннадій Бамбура наголосив на необхідності створення відділу ЦНАП в Городненській сільській раді.
Нагадаємо, Відділ Центр надання адміністративних послуг - є структурним підрозділом, який утворено у складі Виконавчого комітету сільської ради з метою забезпечення надання адміністративних та дозвільних послуг фізичним та юридичним особам (далі - суб’єктам звернень).
Про стан роботи по запобіганню та протидії домашньому насильству у Болградському районі у 2021 році доповів начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олександр Рожков. Він зазначив, що станом на 01 січня 2022 року до органів національної поліції надійшло 661 звернення стосовно вчинення домашнього насильства.
Органами національної поліції складено 497 адміністративних протоколів за ст. 1732 КУпАП України, винесено 152 термінових заборонних приписів і на профілактичному обліку перебувають 270 осіб з приводу домашнього насильства.
В усіх об’єднаних територіальних громадах району визначені посадові особи, які відповідальні за оперативне реагування та опрацювання звернень і повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства.
Також в територіальних громадах створено мобільні бригади соціально - психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
В 9 територіальних громадах району утворені координаційні ради для забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. В Арцизькій міській громаді координаційна рада в стадії утворення.
У Болградському районі притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства не існує, але є домовленість з закладами охорони здоров’я про надання у кризовій ситуації палати для розміщення осіб постраждалих від домашнього насильства.
Відповідно до листа КНП «Тарутинська центральна лікарня» від 29.11.2021 року №606 в установі є можливість виділення палати для тимчасового розміщення осіб, які постраждали від домашнього насильства за рахунок існуючого ліжкового фонду.
Відповідно до наказу генерального директора КНП «Болградська центральна районна лікарня» в педіатричному відділенні виділена палата на 3 ліжко-місця для дорослих і 3 дитячих ліжко-місця для тимчасового розміщення осіб, які постраждали від домашнього насильства.
В КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Арцизької міської ради створена і працює «кризова кімната», для здійснення соціальної роботи з особами/сім’ями, які постраждали від домашнього насильства, або насильства за ознакою статті (надання пакету соціальних послуг та тимчасового розміщення осіб, які постраждали від домашнього насильства на 5 ліжок, з яких 4 – дорослих та 1 - дитяче).
У Бородинській селищній раді за рахунок субвенції з державного бюджету у 2021 році проводився капітальний ремонт відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (планується відкриття у березня 2022 року).
Також, протягом 2021 року проведено засідання районної ради з питань сім‘ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі та протидії торгівлі людьми, на яких було розглянуто відповідні питання.
За результатами наради головою райдержадміністрації було надано ряд рекомендацій та доручень відповідним керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальним підрозділам району.