Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЯК БЛОКУВАННЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНІ ТА СВІТУ

Дата: 18.06.2022 14:32
Кількість переглядів: 131

Фото без опису

Новини    editor

Блокування морських портів та перешкоджання експорту зерна – це новий акт міжнародного тероризму з боку Путіна. Очільник Кремля не тільки хоче нашкодити Україні, але й загрожує голодом сотням мільйонів людей у різних країнах світу. Тому сьогодні Україна потребує підтримки світу не тільки у зупинці російської агресії, але й у деблокаді морських портів та в створенні «зелених коридорів» для експорту сільгосппродукції.

Про це перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький написав у колонці для «РБК-Україна».

За його словами, український агропромисловий комплекс виробляє продукції вп’ятеро більше, ніж її внутрішнє споживання. Таким чином Україна вже багато років бере участь у забезпеченні продовольчої безпеки світу, експортуючи більшу частину врожаю зернових до країн Європи, Азії та Африки. І саме світова продовольча безпека зараз перебуває під загрозою через блокування українських портів російськими військами.

«До початку війни в Україні переважна частина виготовленої продукції експортувалася морськими шляхами. Країна мала майже 3 тисячі кілометрів морського узбережжя, на якому працювало 18 портів, в тому числі 5 – в окупованому Криму. Через них здійснювалася половина загального обсягу міжнародної торгівлі України та експортувалося більше 50% вітчизняних товарів, значну частину яких складала продукція агропромислового комплексу», – пояснив він, додавши, що торік українські фермери забезпечили 41% від експортних надходжень України, або близько $ 28 млрд.

Проте російська агресія, як пояснив Тарас Висоцький, розірвала традиційні логістичні маршрути експортних поставок с/г продукції. Адже морські порти забезпечували перевалку понад 80% зернових. Якщо до початку повномасштабної війни Україна експортувала через свої морські порти близько 5 млн тонн зернових щомісяця, то за перший місяць війни ця цифра скоротилася в 25 разів – до 200 тисяч тонн.

У травні вдалося досягти показника в 1,7 млн тонн шляхом переорієнтації на залізничний та річковий транспорти, але й цього недостатньо.

Неможливість реалізувати агропродукцію на міжнародних ринках – це прямі збитки для українських аграріїв та економіки, а також значний тиск на платіжний баланс, що негативно впливає на курс валют в Україні, підкреслив перший заступник Міністра агрополітики. Крім того, ця ситуація вкрай негативно позначається на світовій продовольчій безпеці. «Так, вона вже зумовила різкий стрибок цін на харчові продукти в усіх країнах світу, а за декілька місяців, якщо проблему не буде вирішено, вона ще більше ускладнить стан продовольчого забезпечення. Голод може обумовити й подальшу міграційну кризу», – акцентував Тарас Висоцький.

Частково допоможе вирішити проблеми, за його словами, – активна участь Європи в збільшенні обсягів, які Україна доставляє залізницею та автомобільним транспортом до портів Румунії, Польщі та країн Балтії. При цьому важливо збільшувати кількість великовантажних пунктів пропуску та запровадження країнами ЄС «бездозвільного режиму». Проте попри збільшення обсягів, без розблокування своїх морських портів Україна в найближчій перспективі не зможе досягти довоєнних показників, переконаний Тарас Висоцький.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь