Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Пояснювальна записка проекту рішення Василівської сільської територіальної громади місцевий бюджет Василівської сільської ради  на 2023 рік»

Дата: 15.12.2022 13:44
Кількість переглядів: 190

 

ВАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

19 грудня 2022 року

 

-VIІI

Фото без опису

Про місцевий бюджет

Василівської сільської територіальної громади на 2023 рік

 

15543000000

                                                                              (код бюджету)

 

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України (зі змінами), пункту 23 частини 1 статті 26, статей 59 та 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства фінансів України від 03 серпня 2018 року № 668 «Про затвердження Типової форми рішення про місцевий бюджет» зі змінами,  

Василівська сільська рада  

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Визначити на 2023 рік:

- доходи місцевого бюджету у сумі  96 855 760  гривень, у тому числі доходи загального фонду місцевого бюджету – 95 559 160  гривень та доходи спеціального фонду місцевого бюджету  -1 296 600  гривень згідно з додатком 1 до цього рішення; 

  - видатки місцевого бюджету у сумі 96 855 760  гривень, у тому числі видатки загального фонду місцевого  бюджету 92 473 044 гривень та видатки спеціального фонду місцевого бюджету – 4 382 716 гривень;

профіцит за загальним фондом місцевого бюджету у сумі 3 086 116 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;

дефіцит за спеціальним фондом місцевого бюджету у сумі 3 086 116 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів місцевого бюджету у розмірі 10 000 гривень, що становить 0,00015 відсотків видатків загального фонду сільського бюджету, визначених цим пунктом;

резервний фонд місцевого бюджету  у розмірі 650 000 гривень, що становить 0,986 відсотка видатків загального фонду місцевого бюджету, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету на 2023 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами  згідно з додатком 3 до рішення.

3.. Затвердити на 2023 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до рішення.

4. Затвердити на 2023 рік розподіл витрат бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію,капітальний ремонт об'єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об'єктами згідно з додатком 5 до цього рішення.

5. Затвердити розподіл витрат місцевого бюджету на реалізацію місцевих (регіональних) програм у сумі  8 503 460 - гривень згідно з додатком  6 до рішення.

6. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду місцевого бюджету на 2023 рік за їх економічною структурою:

- оплата праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

- поточні трансферти населенню;

- поточні трансферти місцевим бюджетам;

-  оплата енергоносіїв;

-  інші, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України.

7. Відповідно до статей 43 і 73 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету Василівської сільської ради отримувати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов'язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням  до кінця поточного бюджетного періоду.

8. Установити, що обсяги тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов'язаних із забезпеченням видатків загального фонду, в першу чергу на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахувань на заробітну плату, придбання продуктів харчування і медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв обов'язково покриваються управлінням Державної казначейської служби України в Болградському районі Одеської області в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

9. Установити, що джерелами формування спеціального фонду сільського бюджету на 2023 рік у частині доходів є надходження, визначені ст. 69-1 Бюджетного кодексу України, у частині фінансування є надходження, визначені статтею 71 Бюджетного кодексу України.

10. Встановити, що в 2023 році кошти, отримані до спеціального фонду (бюджету розвитку) місцевого бюджету згідно з відповідними пунктами частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, направляються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України.

11. Установити, що невикористаний обсяг субвенцій, виділених у 2023 році з місцевого бюджету (за рахунок коштів місцевого бюджету) районному бюджету та іншим бюджетам, а також субвенцій, виділених з інших місцевих бюджетів, зберігається на рахунках бюджету для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення.

12. Головному розпоряднику коштів сільського бюджету:

12.1. Забезпечити у першочерговому порядку у повному обсязі потребу у коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої заборгованості із зазначених видатків.

12.2. Привести свої витрати, мережу бюджетних установ у відповідність з бюджетними асигнуваннями для забезпечення їх належного функціонування, чисельність працівників установ - з визначеним фондом оплати праці, а інші витрати - у відповідність з іншими встановленими асигнуваннями таким чином, щоб забезпечити виконання покладених на установу функцій.

12.3. Забезпечити утримання чисельності працівників та здійснення фактичних видатків на заробітну плату, включаючи видатки на преміювання та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.

12.4 Забезпечити проведення індексації заробітної плати працівників бюджетних установ відповідно до Закону України «Про індексацію доходів населення».

12.5. Забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів сільського бюджету обґрунтованих лімітів енергоспоживання (додаток 7).

12.6. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

13.7.Забезпечити взяття бюджетних зобов’язань, довгострокових  зобов’язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету.

12.8. У разі наявності простроченої заборгованості із заробітної плати, за спожиті комунальні послуги та енергоносії припинити прийняття в межах бюджетних асигнувань бюджетних зобов'язань та здійснення платежів за загальним фондом за іншими заходами, пов'язаними з функціонуванням бюджетних установ (крім видатків, визначених пунктом 5 цього рішення), до погашення такої заборгованості.

12.9. Забезпечити прийняття бюджетних зобов’язань та проведення видатків за рахунок загального фонду місцевого бюджету, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Державної казначейської служби України, тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, та забезпечивши відповідність щомісячного обсягу фактичних видатків обсягам призначень, встановлених планами використання бюджетних коштів.

12.10. Забезпечити взяття бюджетних зобов’язань та здійснення видатків за спеціальним фондом сільського бюджету винятково в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду бюджету.

12.11. Передбачати видатки спеціального фонду за рахунок власних надходжень бюджетних установ на погашення заборгованості установи з бюджетних зобов'язань за спеціальним та загальним фондом кошторису, на проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

12.12. Забезпечити під час укладання угод (договорів, контрактів тощо) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за кошти сільського бюджету встановлення обов'язковою умовою застосування штрафних санкцій до суб'єктів господарювання за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань. Зарахування коштів, отриманих від сплати таких штрафних санкцій, здійснювати до доходів загального фонду сільського бюджету.

12.13.  Забезпечити  затвердження паспортів бюджетних програм протягом  45 днів з дня набрання чинності цим рішенням.

13.14. Здійснювати управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

12.15.Здійснювати контроль за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитуванням бюджету.

12.16. Забезпечити доступність інформації про бюджет відповідно законодавства, а саме:

- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2023 року;

- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.

13. Виконавчому комітету Василівської сільської ради:

13.1. Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України у процесі виконання сільського бюджету вносити сільській раді пропозиції про внесення змін і доповнень по доходах і видатках, у разі настання випадків, передбачених Бюджетним кодексом України.

13.2. У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів здійснювати перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету за бюджетними програмами в порядку, передбаченому статтею 23 Бюджетного кодексу України.

13.3. забезпечити першочергове фінансування видатків за захищеними статтями видатків в межах наявних ресурсів згідно із затвердженим помісячним розписом загального фонду сільського бюджету;

13.4. здійснювати фінансування видатків у межах фактичних надходжень до сільського бюджету;

13.5. відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України здійснювати в межах поточного бюджетного періоду на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів сільського бюджету на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.

14. Установити, що у 2023 році передача в оренду майна комунальної власності територіальних громади села здійснюється на конкурсних умовах.

15. Вжити заходів щодо забезпечення виконання показників по доходах, затверджених у бюджеті, а також зменшення обсягів податкової заборгованості (недоїмки) по всіх видах податків і зборів ( обов'язкових платежів).

16. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід'ємною частиною.

17. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради  з питань фінансів, бюджету,планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

.

 

 

Василівський сільський голова                                              Петро БОЙЧЕВ

 

 

 

 

 

Пояснювальна записка

  • проекту рішення Василівської сільської територіальної громади
  • місцевий бюджет Василівської сільської ради  на 2023 рік»

 

Загальна частина

Фінансовий ресурс  бюджету Василівської сільської територіальної громади на 2023 рік сформовано з врахуванням вимог Податкового та Бюджетного кодексів України, основних напрямків бюджетної політики на 2023 рік та інших законодавчих і нормативних актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

Склад доходів Василівської сільської територіальної  громади визначається статтями 64, 69.1 Бюджетного кодексу України.

При прогнозуванні дохідної частини місцевого бюджету на 2023 рік було враховано:

  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами  2021 року та 10 місяців 2022 року;
  • очікуване надходження до бюджету у 2022 році;
  • продовження на 2023 рік дії тимчасової норми щодо підвищеного (+ 4%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів ;
  • періоди дії воєнного стану та ліквідації наслідків збройної агресії проти України;
  • ставки податків і зборів та пільги встановлені Василівської сільською радою;

Основними документами, які були покладені в основу формування

показників проекту бюджету на 2023 рік є:

 

  • проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»;
  • лист департаменту фінансів №05110-14/6/17891від15/08/2022.

 

Враховуючи вище зазначене, загальний обсяг доходів з врахуванням міжбюджетних трансфертів бюджету Василівської сільської територіальної  громадина 2023 рік заплановано в сумі 96 855 760,00грн., в тому числі обсяг доходів загального фонду – 95 559 160,00грн, обсяг доходів спеціального фонду  – 1 296 600,00грн., порівняно з планом на 2022 рік, збільшено на 10 260 409,00 грн. або на 11,85%,

Прогнозний обсяг доходів сільського бюджету на 2023 рік без урахування міжбюджетних трансфертів визначено в сумі 39 566 760,00 грн., з них:

  • загальний фонд – 38 270 160,00 грн;
  • спеціальний фонд – 1 296 600,00 грн.

Прогнозні показники доходів місцевого бюджету на 2023 рік, порівняно з планом на 2022 рік, збільшено на 2 199 460,00 грн. або на 5,89%, зокрема:  за загальним фондом – збільшується на 1 702 510,00грн. або на 4,66%;спеціальним фондом – збільшується на 496 950,00 грн.або на 62,15%.

 

ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД БЮДЖЕТУ

Василівської сільської територіальної громади на 2023 рік

 

Прогноз доходів загального фонду місцевого бюджету без врахування трансфертів на 2023 рік визначено в сумі 38 270 160,00 грн.

Доходи загального фонду бюджету Василівської сільської територіальної  громади сформовано з врахуванням ст. 64 Бюджетного кодексу України та складаються з надходження податку та збору на доходи фізичних осіб, рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення, акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, податку на майно, єдиного податку, плати за надання адміністративних послуг, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим  майном, що перебуває у комунальній власності.

 

Податок та збір на доходи фізичних осіб

Податок та збір на доходи фізичних осіб є значним джерелом доходів загального фонду бюджету і становить 40,87% до прогнозних надходжень без врахування міжбюджетних трансфертів. Прогнозні показники розраховані  та базуються на використанні залежностей, що виявлені методами аналізу між фактичними надходженнями податку та середньою заробітною платою штатних працівників, кількістю працюючих, ставкою податку, а також з урахуванням змін в обліку статистичних показників заробітної плати штатних працівників.При плануванні податку на доходи фізичних осіб враховано норми Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо зарахування до загального фонду місцевого бюджету 64 % даного виду податку.

Враховані в бюджеті показники податку на доходи фізичних осіб на2023 рік до місцевого бюджету становить15 639 220,00 грн., з них

  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 12 823 700,00 гривень з ростом до очікуваних надходжень у 2022 році на 1,4 %;
  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата – 2 595 520,00 грн. зі зменшенням до планових показників у 2022 році на 7,12%; зменшення обумовлено ( розрахунком середньої ставкої  орендної плати за користування паями яка дорівнює 3 % від НГО  середньої по Одеської області станом на 01.01.2023р.(31017  за 1 га)

 

  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування – 220 000,00 грн. зі збільшенням до очікуваних надходжень у 2022 році на 5,74 %.

Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб, крім бюджетних установ є:ТОВ «Агропрайм Холдинг», ПП «Ді Ві», ТОВ «Кара- Марін», ПСП «Агропродукт», ТОВ «СП «Агропродукт  Плюс».

 

Рентна плата  та плата за використання за  використання інших природних ресурсів

Показники рентної плати  за користування надрами для видобовування інших корисних копалин загальнодержавного значення до місцевихбюджетів на 2023 рік становлять 250,00грн, порівняно із очікуваними надходженнями 2022 року збільшуються на 30,00 грн.або на 13,6 відсотки.

 

Внутрішні податки на товари та послуги

Внутрішні податки на товари та послуги у структурі бюджету Василівської сільської територіальної громади становлять 274 195,00 грн. і займає 0,72 %  загального фонду без врахування міжбюджетних трансфертів.

Прогнозні показники акцизного податку з пального на 2023 рік визначені на основі прогнозних обсягів виробництва, імпорту та реалізації пального на 2023 рік з врахуванням оподаткування пального за повною ставкою.

  • В 2023 році планується отримати акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального (13,44%) в сумі 46 595,00 грн. Показники акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального на 2023 рік, на рівні очікуваних надходжень у 2022 році аналогічно;

Прогнозні надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів визначені по діючому законодавству, що передбачає зарахування надходжень з алкогольних напоїв та тютюнових виробів до бюджету місцевого самоврядування в обсязі 227 600,00 грн, порівняно із очікуваним показником на 2022 рік збільшується на 5515,00 грн. або на 2,48 %.

 

Місцеві податки і збори

Відповідно до Податкового кодексу України до місцевих податків і зборів належить податок на майно, єдиний податок, транспортний податок.

Відповідно до статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

На 2023 рік прогнозується надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 678 900,00 грн., що на 95100,00 грн. або на 16,29 % більше від очікуваних надходжень у поточному році.

У структурі доходів загального фонду без врахування міжбюджетних трансфертів податок на нерухоме майно складає 1,77 %.

Плата за землю

Плата за землю є  питомою вагою та бюджетоутворюючим джерелом доходів загального фонду Василівської сільської територіальної  громади і становить 21,43 % до прогнозних показників загального фонду без врахування міжбюджетних трансфертів. Надходження плати за землю на 2023 рік заплановано в розмірі 8 199 495,00 грн.,що на 1 071 190,00 грн. або на 15,03 % більше від очікуваних надходжень у поточному році, з них:

  • земельний податок з юридичних осіб – 78 000,00 грн. ( на 28675,00 грн. або на 26,88 %менше очікуваних надходжень за 2022 рік). Зменшення  обумовлено тим, що АТ «ДТЕК  Одеські Електромережі» не планується у зв’язку  з тим,що з 01.01.2022р. набув чинності ЗУ №1914-IX від 30.11.2021р.,та було подано уточнюючі податкові декларації з плати за землю про зменшення нарахування земельного податку.
  • орендна плата з юридичних осіб – 4 458 045,0 грн. ( на 147 280 грн. або на 3,42 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік). Найбільшими платниками орендної плати з юридичних осіб «Агропрайм Холдинг», ПП «Ді Ві», ТОВ «Кара- Марін»,ТОВ «Аванта»
  • земельний податок з фізичних осіб – 1 883 750,0 грн. ( на 722 990 грн. або на 62,3 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік).
  • орендна плата з фізичних осіб – 1 779 700,0 грн. ( на 229 595,00 грн. або на 14,81 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік). Найбільшими платниками орендної плати з фізичних осіб: Гержик С.П.,Михайлов Д.А., Дончук В.І.

Єдиний податок

Відповідно до пункту 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, рішення сесії Василівської сільської ради VIII скликання від 21.06.2022 №652 «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб - підприємців на території Василівської сільської ради на 2023 рік»,встановлено фіксовані ставки для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, у такому розмірі: для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році очікується 258,90 грн. у місяць); для другої групи платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році очікується 1340,00 грн. у місяць). Для платників четвертої групи ставки встановлені статтею 293 Податкового кодексу України, розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування. У 2023році до місцевого бюджету знову зараховуватиметься 100% єдиного податку з платників IV групи.

Єдиний податок є другим за питомою вагою та бюджетоутворюючим джерелом доходів загального фонду бюджету Василівської сільської територіальної  громади і становить 32,5 % до прогнозних показників на 2023 рік загального фонду  без врахування міжбюджетних трансфертів.  Надходження єдиного податку на 2023 рік заплановано в розмірі 12 421 300 грн., що на 496 055,00 грн. або на 4,16 % більше від очікуваних надходжень у поточному році, з них:

 

  • єдиний податок з юридичних осіб – 15000,00 грн.( на 1270,00 грн. або на 9,2 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік). Найбільший платник є «Калчевське СПО».
  • єдиний податок з фізичних осіб   - 5 156 100,00 грн. ( на 230 100,00 грн. або на 4,67 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік). Найбільшими платниками є Опрєв Е.Г.,Колєва Р.І.,Челак Г.І.,Михайлов В.Д.
  • єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – 7 250 200,00грн. ( на 264 685,00 грн. або на 3,79 % більше очікуваних надходжень за 2022 рік).Найбільшими платниками є ПП "Ді Ві",ТОВ" Балкан- Плюс",ТОВ "Кара-Марін", ТОВ "Агропрайм Холдинг",ПСП "Агропродукт".

 

Адміністративні штрафи та інші санкції

Надходження від адміністративних  штрафів та інших санкції  заплановано на 2023 рік в сумі 17600,00 грн.

Плата за надання адміністративних послуг

У Василівської сільської територіальної громадиє відділ Центр надання адміністративних послуг, який надаєадміністративні послуги. Планується отримати у 2023 році плати за надання  адміністративних послуг в сумі 836 630 грн., що на 70 370,00 грн. або на 9,18 % більше від очікуваних надходжень у 2022 році.

 

Орендна плата за користування майновим

комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності

Надходження від орендної плати за майно комунальної власності заплановано на 2023 рік в сумі66 500 грн. (на рівні очікуваних надходжень у 2022 році, розраховано на основі діючих договорів оренди). Найбільший платник ТОВ "Лайфселл".

Інші надходження

Надходження від інших надходжень  заплановано на 2023 рік в сумі 115000,00 грн.

 

Офіційні трансферти

  • Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачено міжбюджетні трансферти для бюджету Василівської сільської територіальної громади в сумі 57 289 000,00 грн., з них:
  • базова дотація в сумі 30 741 800,00 грн.
  • Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  в сумі 26 547 200,00 грн.

 

 

Спеціальний фонд бюджету

Василівської сільської територіальної громади на 2023 рік

 

Формування спеціального фонду місцевого бюджету на 2023 рік у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України та складаються з екологічного податку та власних надходжень бюджетних установ.

Доходи спеціального фонду на 2023 рік бюджету Василівської сільської територіальної  громади сформовано з екологічного податку в сумі 66 600,00 грн. та власних надходжень бюджетних установ в сумі  1 230 000,00 грн.

 

 

Екологічний податок

 

Відповідно до пункту 4.1 статті 69.1 Бюджетного кодексу України до спеціального фонду бюджету Василівськоїсільської територіальної  громади враховується 25% екологічного податку. Планується отримати у 2023 році 66 600,00 грн. екологічного податку, з них:

- екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) – 56 000,00грн., що на 2400,00 грн. або на 4,48 % більше від очікуваних надходжень у 2022 році;

- надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини – 10 600,00 грн,що на 450,00 грн. або на 4,07 % менше від очікуваних надходжень у 2022 році.

 

 

Власні надходження бюджетних установ

 

Власні надходження бюджетних установ мають найбільшу питому вагу у спеціальному фонді бюджету Василівської сільської територіальної  громади і планується отримати у 2023 році 1 296 600,00 грн., з них:

  • плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 1 140 000 грн.,
  • Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об`єкти-90 000,00 грн.

 

 

                Формування видатків сільського бюджету на 2023 рік

 

Керуючись частиною 1 статті 20 та статтею 18 прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, проект сільського бюджету  територіальної громади на 2023 рік складено із застосуванням програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

При формуванні видаткової частини сільського бюджету  територіальної громади, спрямованої на утримання бюджетної сфери у 2023 році враховані обсяги  міжбюджетних трансфертів, визначені у Законі про Державний бюджет України на 2023 рік та власні ресурси сільського бюджету  територіальної громади.

Бюджет Василівської сільської ради на 2023 рік пропонується затвердити по видатках в загальній сумі 96 855 760,00 грн, в тому числі обсяг видатків загального фонду – 92 473 044,00 грн.  та видатків спеціального фонду – 4 382 716,00грн. Кошти, передані до спеціального фонду на видатки бюджету розвитку становлять 3 086 116,00грн.

Із загальної суми видатків загального фонду 64,83 відсотків або

59 950 772,00 грн. становлять видатки на утримання освітньої галузі.

На утримання апарату відділу освіти передбачено 2 718 570,00грн. (2,94 відсотка), на утримання  закладів культури та спорту  в сільському бюджеті передбачено 6 429 367,00 грн.  (6,96 відсотка), на утримання апарату сільської ради –9 649 005,00грн. (10,43 відсотка), на керівництво і управління у відповідній сфері  (орган з питань фінансів)- 966 290,00 грн. (1,04 відсотків), на керівництво і управління у відповідній сфері  (служба у справах дітей) 477 250,00 грн. (0,52 відсотка) ,на  видатки у сфері соціального захисту населення пропонується затвердити  1 535 650,00 грн. (1,66 відсотка),  на утримання інших структурних підрозділів – 6 657 592,00 грн. (7,2 відсотка).

На інші субвенції із сільського бюджету передбачено 3 438 548,00 грн. (3,72 відсотка) а саме:

- КНП Болградська ЦРЛ у сумі 1 235 240,00грн. на оплату енергоносіїв;

- КНП Болградський РЦ ПМСД у  сумі 809 593,00 грн. /594 793,00 на оплату енергоносіїв, 117 000,00 на придбання бензину та на заробітну плату, 97 800,00 на безкоштовні ліки/;

-  на утримання дитячої музичної школи в сумі 736 974,00 грн.;

-  на утримання об*єднаного трудового архіву Болградського району – 134 617,00 грн.;

                -  на фінансування  стаціонарного відділення у селі Криничне

                Територіального центру соціального  обслуговування -522 124,00грн.

Обсяг резервного фонду становить – 650 000,00грн. (0,7 відсотка).

         

           Із загальної суми видатків загального фонду власні надходження складають 38 270 160,00 грн., з них :

  • 23 747 742,00 грн.(або 62,05%) передбачено на виплату заробітної плати з нарахуваннями;
  • 1 822 644,00 грн. (або 4,76%) передбачено на оплату енергоносіїв;
  • 6 085 110,00 грн. (або 15,9%) передбачено на інші видатки;
  • 3 528 548,00 грн. (або 9,22%) передбачено на інші субвенції іншим громадам;
  • 3 086 116,00 грн.(або 8,06%) передача із загального фонду до бюджету розвитку на придбання предметів та обладнання довготривалого користування.

 

           Із загальної суми видатків загального фонду освітня субвенція складає 26 547 200,00 грн., з них :

  • 26 547 200,00 грн.(або 100%) передбачено на виплату заробітної плати з нарахуваннями;

 

           Із загальної суми видатків загального фонду базова дотація складає 30 741 800,00 грн., з них :

  • 21 439 698,00 грн.(або 69,74%) передбачено на виплату заробітної плати з нарахуваннями;
  • 4 210 000,00 грн. (або 13,69%) передбачено на продукти харчування;
  • 3 381 102,00 грн. (або 11,0%) передбачено на оплату енергоносіїв;
  • 1 711 000,00 грн. (або 5,57%) передбачено на інші видатки.

 

Необхідно зазначити, що бюджетні установи сільського бюджету у 2023 році будуть забезпечені асигнуваннями на оплату праці з врахуванням розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду та мінімальної заробітної плати, оплату за спожиті енергоносії та комунальні послуги, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продукти харчування, поточні трансферти населенню , придбання обладнання та предметів довготривалого користування при умові, що розпорядниками коштів впродовж 2023 року будуть проводитись заходи щодо економії коштів та наповнення дохідної частини бюджету Василівської  сільської ради.

 

          За бюджетною програмою «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради та її виконавчого комітету» передбачено по загальному фонду 9 649 005,00 грн., з них 8 835 790,00 грн, або 91,5 відсоток планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам виконавчого апарату сільської ради. Загальна штатна чисельність сільської ради складає 48,0 одиниць. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 311 215,00 грн.

 

За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах ( місті Києві), селищах селах, територіальних громадах»  (служба у справах дітей) передбачено по загальному фонду 477 250,00 грн., з них 437 250,00 грн. планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам  служби  або 91,6 відсотка. Загальна штатна чисельність складає 2,0  одиниці.

 

За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах ( місті Києві), селищах селах, територіальних громадах» ( фінансове управління)  передбачено по загальному фонду 966 290,00 грн., з них 921 290,00 грн. планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам  фінансового органу  або 95,3 відсотка. Загальна штатна чисельність складає 4,0  одиниці.

 

Фінансування закладів освіти в 2023 році здійснюється за рахунок:

  • коштів сільського бюджету територіальної громади;
  • освітньої субвенції;
  • базової дотації.

 

За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах ( місті Києві), селищах селах, територіальних громадах»  (відділ освіти) передбачено по загальному фонду 2 718 570,00 грн., з них 2 218 570,00 грн. планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам    або 81,6 відсотка. Загальна штатна чисельність складає 13,5  одиниць.

 

За бюджетною програмою «Дошкільна освіта» передбачено по загальному фонду – 14 093 838,00 грн. Із загальної суми видатків – 10 611 320,00 грн, або 75,3 відсотка планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам закладів дошкільної освіти. Загальна штатна чисельність працівників закладів дошкільної освіти складає на 2023 рік 89,4 штатну одиницю. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 762 518,00 грн.

Видатки на харчування по дитячих дошкільних закладах планувалися виходячи з вартості харчування:

  • дошкільна група – 2 280 000,00 грн. (в тому числі за рахунок бюджету – 1 140 000,00 грн., за рахунок батьківської плати – 1 140 000,00 грн.).

Спеціальний фонд дошкільних навчальних закладів формується за рахунок батьківської плати  визначений в сумі  1 140 000,00 грн. Зазначені кошти будуть спрямовані на оплату продуктів харчування .

 

За бюджетною програмою «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти» передбачено видатки на загальну суму – 44 383 054,00 грн, з них:

  • на виплату заробітної плати педагогічному персоналу загальноосвітніх шкіл – 26 547 200,00 грн. (або 59,8 відсотка);
  • на виплату заробітної плати технічному персоналу загальноосвітніх шкіл – 10  436 270,00 грн. (або 23,5 відсотка)

На енергоносії та інші комунальні послуги для загальноосвітніх шкіл передбачені видатки на загальну суму 2 618 584,00 грн.

В загальноосвітніх навчальних закладах вартість харчування учнів у 2023 році фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Сума видатків становить – 3 070 000,00 грн.

 

За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності  інших закладів у сфері освіти» передбачено видатки  у сумі 1 473 880,00 грн. Із загальної суми видатків 1 440 880,00 грн. або 97,7 відсотка планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями.

 

          У 2023 році видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення будуть фінансуватися з коштів сільського бюджету.

На  надання соціальних гарантій  фізичним   особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 825 650,00 грн., з них заробітна плата з нарахуваннями становить 825 650,00 грн. (100 відсотка). Загальна штатна чисельність складає 8  одиниць.

В проекті бюджету передбачені також видатки на програми та заходи соціального захисту, які потребують фінансування, а саме на реалізацію заходів програми «Цільова программа надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення на 2021-2023 роки» передбачено 710 000,00 грн, з них:

  • 110 000,00 грн. будуть спрямовані на виплату одноразових допомог жителям населених пунктів сільської ради на лікування та онкохворим;
  • 100 000,00 грн на поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, внутрішньо переміщених осіб, невідомих та безрідних громадян на 2022-2024 роки;
  • 100 000,00 грн. на придбання продуктів харчування для логістичного центру   
  • 100 000,00 грн. на придбання путівок на оздоровлення та відпочинок дітей;
  • 300 000,00 грн на надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку,особам з інвалідністю;

 

У 2023 році з сільського бюджету будуть фінансуватися 5 бібліотек.

В проекті сільського бюджету на 2023 рік видатки по загальному фонду за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності бібліотек» визначені в сумі 638 450,00 грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями на неї передбачено – 602 560,00 грн. або 94,3%. В обсязі видатків на оплату праці передбачено кошти на виплату одноразової допомоги при наданні щорічної відпустки, доплати бібліотечним працівникам. Штатна чисельність працівників бібліотек складає 5 штатних одиниць. Обсяг видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв визначений в сумі 22 890,0 грн.

 

За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клуби, центрів дозвілля та інші клубних закладів» передбачено по загальному фонду 5 272 527,00 грн. Із загальної суми видатків – 4 811 010,000 грн, або 91,2 відсоток планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам будинків культури . Загальна штатна чисельність складає 44,0 штатних одиниць. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 368 517,00 грн.

 

За бюджетною програмою «Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні» передбачено по загальному фонду 518 390,00 грн.,  з них заробітна плата з нарахуваннями становить 406 480,00 грн. (78,4 відсотки). Загальна штатна чисельність складає 4  одиниці.

На проведення навчально-тренувальних зборів та змагань передбачені видатки в сумі 111 910,00 грн.

 

На виконання Програми благоустрою населених пунктів Василівської сільської ради на 2021-2023 роки передбачено видатків на загальну суму 4 720 078,00 грн, з них:

  • на заробітну плату з нарахуваннями – 2 354 120,00 грн. (49,8 відсотка)
  • на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю в сумі 1 202 200,00 грн;
  • на оплату послуг (крім комунальних) в сумі 70 000,00 грн;
  • на оплату електроенергії в сумі 1 063 758,00 грн.

              За спеціальним фондом передбачено видатків на загальну суму 90 000,00грн.

 

За бюджетною програмою «Інші заходи, пов`язані з економічною діяльністю»  передбачено за загальним фондом  254 389,00грн.  Із загальної суми видатків – 239 270,00 грн, або 94,0 відсоток планується спрямувати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам, 15 119,00 грн. – на оплату електроенергії.

 

За бюджетною програмою «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» передбачено  1 573 125,00 грн.  з яких 1 046 980,00 грн. (66,5 відсотка) спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями працівникам. 26 145,00 грн. спрямовано на оплату енергоносіїв.

 

          За бюджетною програмою «Інша діяльність у сфері екології та охорони природних ресурсів» передбачено 66 600,00 грн. на придбання зелених насаджень.

 

          За бюджетною програмою «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів»  передбачено 40 000,00 грн. на виконання «Програми ивільного захисту,теногенної та пожежної безпеки на території Василівської слськ рди Болградського району Одесьоїобласт на 2021-2024 роки»», 50 000,00 грн.на виконання «Програми профілактики злочинності «Безпечна громада» на 2022-2024 роки».

 

 Начальник                                                        Світлана ГЕРЖИК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних