Василівська громада
Одеська область, Болградський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ІДБУЛОСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ (СПІЛЬНОТИ)

Дата: 14.08.2023 09:14
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

ВІДБУЛОСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ (СПІЛЬНОТИ)

У четвер на базі Комітету Верховна Рада України з прав людини відбулось обговорення змін до закону «Про національні меншини (спільноти) України» з представниками громадських об’єднань національних меншин.

Участь у заході взяли: Перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко, голова комітету з прав людини Андрій Задорожний, голова комітету з питань освіти Сергій Бабак, голова комітету з питань гуманітарної політики Микита Потураєв, голова Державна служба України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський та представники Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Сьогодні ми обговорюємо реалізацію висновку Венеційської комісії, а саме рекомендацій та зауважень, які могли б покращити Закон про національні меншини (спільноти). Зауважу: наша зустріч є надзвичайно важливою, але далеко не фінальною. Попереду – обговорення Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у різноманітті», реалізація якої також спрямована на виконання рекомендації Єврокомісії і наближення України до переговорів про вступ в ЄС. Ми будемо обговорювати це питання у восьми тематичних групах, і для нас надзвичайно важливою є участь представників національних спільнот в діяльності і дискусіях цих груп», – зауважив Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, в свою чергу, зазначив, що питання розробки та імплементації законодавства щодо національних спільнот перебуває у постійному фокусі уваги керівництва Верховної Ради і керівництва країни.

«Ми зосереджуємось на ньому не лише тому, що це одна з семи рекомендацій Єврокомісії, а ще тому що ми хотіли б через систему компромісів знайти баланс між інтересами представників спільнот і інтересами держави. Вважаю, головна наша задача – це, щоб ми демонстрували постійний рух вперед до спільної мети – забезпечення рівних прав для всіх громадян та інтеграції до європейської родини», – додав Олександр Корнієнко.

Представники національних спільнот висловили низку пропозицій щодо законопроекту, які будуть опрацьовані Державною службою України з етнополітики та свободи совісті. Водночас було підкреслено, що йдеться про вдосконалення/уточнення положень саме Закону про національні спільноти, відповідно до рекомендацій, викладених у висновку Венеційської комісії.

Нагадаємо, завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин є одним з 7 кроків визначених Європейською Комісією для подальшого руху України до членства в ЄС.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь