Небажані теми або заборонені дії у спілкуванні з військовими зараз вже не новина, а список «запитань-табу» є на багатьох інформаційних майданчиках.
От тільки іноді надмірна категоричність лякає цивільних і люди, щоб не нашкодити ветерану, взагалі уникають спілкування.
Як визначити цей баланс комунікації.
Звісно, є базові поради: не підходити зі спини зненацька, не гупати дверима, не гуркотіти чимось, коли захисник чи захисниця у відпустці або на адаптації після повернення зі служби.
Люди з бойовим досвідом вловлюють навіть найтонші нотки нещирості або штучності. І спілкування, якого з ними уникають, – це дуже помітно та не дуже приємно.
Підготували поради на основі прямого ефіру з психологинею Наталією Умеренковою на сторінці Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Більше порад для коректної комунікації з людьми, які мають бойовий досвід – у відповідному розділі «Довідника безбар’єрності» https://bf.in.ua/vzaiemodiia-z-liudmy-iaki-maiut-bojovyj…
#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree