ТЕХЗАСОБИ ФОТО- ТА ВІДЕОФІКСАЦІЇ У ТЦК ТА СП: НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ МІНОБОРОНИ
Міністерство оборони України затвердило Інструкцію із застосування ТЦК та СП технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- та відеофіксації. Відповідний Наказ №532 від 06 серпня 2024 року НАБУВ ЧИННОСТІ!
НАГАДУЄМО ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
Застосування уповноваженими представниками ТЦК та СП, які здійснюють заходи оповіщення громадян, перевірку військово-облікових документів у період проведення мобілізації та/або дії правового режиму воєнного стану, технічних приладів і технічних засобів, що мають функції автоматичної фото- та відеофіксації, ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ З МЕТОЮ:
попередження, виявлення або фіксування порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку;
фіксації дій уповноважених представників.
Уповноваженим представникам ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ РОЗГОЛОШУВАТИ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ ОСІБ, ЩО ОТРИМАНІ ПІД ЧАС ФОТО- І ВІДЕОФІКСАЦІЇ, крім випадків, передбачених законом
ПОРТАТИВНИЙ ВІДЕОРЕЄСТРАТОР ЗАКРІПЛЮЄТЬСЯ НА ЙОГО ФОРМЕНОМУ ОДЯЗІ НА ГРУДЯХ або іншим способом, який забезпечує відеозйомку. У випадках, пов’язаних з необхідністю якісної фіксації подій, уповноважені представники можуть тримати портативний відеореєстратор у руках. Дозволяється закріплення портативного відеореєстратора на екіпіруванні (шоломі) або зброї, якщо їх конструкцією передбачені відповідні кріплення.
Включають портативний відеореєстратор уповноважені представники З МОМЕНТУ ПОЧАТКУ ВИКОНАННЯ НИМИ СЛУЖБОВИХ ОБОВ’ЯЗКІВ щодо здійснення заходів оповіщення громадян, перевірки їх військово-облікових документів, а ВІДЕОЗАПИС ВЕДЕТЬСЯ БЕЗПЕРЕРВНО ДО ЗАВЕРШЕННЯ ВИКОНАННЯ ЗАХОДІВ, крім випадків загрози попадання на відеореєстратор військових об’єктів або інформації з обмеженим доступом та випадків, пов’язаних з виникненням у уповноваженого представника особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо).
Уповноважений представник, який застосовує портативний відеореєстратор, ІНФОРМУЄ ОСІБ, відносно яких проводиться фото- і відеофіксація
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
видалення відеозаписів з портативного відеореєстратора та зміна їх системної дати та часу;
примусове виключення портативного відеореєстратора, у тому числі на вимогу сторонніх осіб;
перешкоджання здійсненню фото- та відеофіксації;
використання портативного відеореєстратора у випадках, не пов’язаних із здійсненням ним повноважень;
копіювання, передавання інформації з портативного відеореєстратора, карти пам’яті стороннім особам.
СТРОК ЗБЕРІГАННЯ на сервері фото- та відеозаписів з портативних відеореєстраторів становить 30 ДНІВ З ДАТИ ЗАВАНТАЖЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ ІНФОРМАЦІЇ.
Строк зберігання може бути збільшено у разі:
використання їх у рамках розслідування кримінального провадження та/або в провадженнях у справах про адміністративні правопорушення як джерел доказів;
під час розгляду скарг на дії чи бездіяльність уповноважених представників під час здійснення їх повноважень;
під час надання інформації на адвокатський запит або запит правоохоронного органу;
фіксації надзвичайних подій за участю особового складу ТЦК та СП;
інших подій, якщо вони можуть бути використані в процесі службової діяльності ТЦК та СП, під час проведення службових розслідувань.